آخرین وضعیت خودروهای دپوشده در گمرک / ۲۰۰ دستگاه ترخیص شد

رییس کل گمرک اعلام کرد:

آخرین وضعیت خودروهای دپوشده در گمرک

۲۰۰ دستگاه ترخیص شد

رییس کل گمرک ایران گفت: در راستای اجرای مصوبه دولت مبنی بر ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده در گمرک، تا هفته گذشته تعداد ۲۰۰ دستگاه خودرو ترخیص شده است.

مهدی میراشرفی با بیان این مطلب افزود: ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک به کُندی طی می‌شود و تاکنون از بین 13 هزار خودرو، 2 درصد ترخیص شده اند. رییس کل گمرک ایران در حاشیه رونمایی از پنجره واحد شروع کسب و کار تصریح کرد: ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک آهسته بوده این مسیر به کُندی طی می‌شود به طوری که تاکنون از بین 13 هزار خودروی دپو شده در گمرک، تنها 200 خودرو یعنی دو درصد از کل خودرهای توقیف شده به کشور وارد شده اند.

وی افزود: البته تعدادی از خودروهای دپو شده، خودروهای ثبت سفارش شده به صورت جعلی هستند که قرار بر انتقال آن‌ها به سازمان اموال تملیکی است. در این گزارش بیان شد، گمرک ایران مصوبات و دستورالعمل های مرتبط با خودروهای موجود در اماکن گمرکی را بلافاصله پس از وصول مکاتبات از وزارت صنعت، معدن و تجارت به گمرکات اجرایی سراسر کشور ابلاغ و اجرایی کرده است.

هم اکنون گمرکات سراسر کشور جهت انجام تشریفات گمرکی خودروهای موجود در اماکن گمرکی بر اساس بخشنامه 345 مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مورخ 97/11/14 وفق نامه شماره 289899/60 مورخ 97/11/9 وزارت صنعت، معدن و تجارت عمل می کنند که در این بخشنامه، دستورالعمل اجرایی مصوبه شماره 137161 مورخ 16/‏10/‏97 و مصوبه اصلاحی142910  مورخ 97/10/27 هیات وزیران در خصوص تعیین تکلیف خودروهای وارداتی و ضوابط ورود و ترخیص خودروها از گمرکات، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و بنادر ابلاغ شده است.

همچنین ضوابط مرتبط با ثبت سفارش و ترخیص خودروهای دارای قبض انبار اماکن گمرکی و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این دستور العمل برای تمامی خودورهای مشمول مصوبات مذکور ابلاغ گردیده و خودروهای مشمول این ضوابط امکان ترخیص از گمرکات را دارند. هم اکنون فرآیند انجام تشریفات گمرکی و ترخیص خودروهای مشمول دستورالعمل یاد شده در گمرکات طی می شود.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top