تعداد زیادی از قطعات خودرو مشمول استاندارد اجباری نیستند

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران:

تعداد زیادی از قطعات خودرو مشمول استاندارد اجباری نیستند

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: یک سری قطعات خودرو از جمله ترمز، آینه، فیلتر، شیشه و کمربند ایمنی مشمول استاندارد اجباری هستند اما تعداد زیادی از دیگر قطعات، مشمول این استانداردها نیستند.

 «نیره پیروزبخت» چهارشنبه شب در خاتمه دیدار هیات تجاری عراق با وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان – که در محل هتل پارسیان آزادی تهران برگزار شد - در جمع خبرنگاران، افزود: سازمان ملی استاندارد وظیفه ای در قبال قطعاتی که مشمول استاندارد اجباری نیستند ندارد و این وظیفه خودروسازان است که به کنترل کیفیت آنها بپردازند.

وی یادآور شد: متاسفانه قطعات خودرو جزو کالاهای قاچاق پذیر است و همه ساله شاهد قاچاق مقادیر زیادی از آنها به داخل هستیم؛ بنابراین حتی اگر استاندارد این قطعه ها اجباری باشد از حیطه وظایف سازمان ملی استاندارد خارج شده و نمی‌توانیم نظارتی بر آنها داشته باشیم.
وی تاکید کرد: آنچه اکنون در دستور کار این سازمان است، نا امن کردن بازار برای سوء استفاده کنندگان است؛ به طوری که از اسفندماه کنترل ها روی بازار بیشتر شده است.
پیروزبخت خاطرنشان کرد: کنترل ها توسط شرکت های بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد انجام می‌شود؛ به طوری که امسال تا پایان بهمن ماه 330 هزار فقره بازرسی در سطح بازار به انجام رسیده و پیش‌بینی می شود تا پایان سال این بازرسی ها به 360 هزار فقره افزایش یابد.
وی تاکید کرد: از آنجایی که خودروها توسط سازمان ملی استاندارد کنترل می‌شوند، این سازمان زیاد به مقوله استاندارد اجباری قطعات خودرو ورود نمی کند.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top