کدام خودروساز ایرانی با روس‌ها مذاکره کرد؟

کدام خودروساز ایرانی با روس‌ها مذاکره کرد؟

این روزها بار دیگر زمزمه تولید خودروهای روسی در ایران شنیده می‌شود و اگرچه منابع داخلی هنوز اصل ماجرا را رسما تایید نکرده‌اند، با این حال شنیده‌ها حاکی از آن است که یکی از خودروسازان بزرگ داخلی به‌دنبال مشارکت با روس‌ها است.

به‌تازگی اخباری از سوی منابع روسی مبنی‌بر حضور خودروساز بزرگ روسیه به نام آوتوواز در ایران مطرح شده و ظاهرا قرار است یکی از برندهای مشهور آن به نام «لادا» در کشور به تولید برسد.

هرچند منابع داخلی رسما این ماجرا را تایید نکرده و جزئیاتی از آن ارائه نداده‌اند، اما گفته می‌شود پارس‌خودرو به‌عنوان سومین خودروساز بزرگ کشور مشغول مذاکره با آوتوواز است.

آن طور که منابع آگاه عنوان می‌کنند، پشت ماجرای آمدن احتمالی خودروساز بزرگ روسیه به ایران، رنوی فرانسه قرار دارد؛ شرکتی که به‌دلیل تحریم‌ها رفت و ظاهرا حالا می‌خواهد به‌واسطه شریک روسی‌اش، حضوری غیر‌مستقیم در بازار کشور داشته باشد.

رفتن رنو از ایران، کلی تعهدات عقب افتاده روی دست خودروسازان داخلی گذاشت؛ به نحوی که آنها قادر نیستند تعهدات خود را انجام دهند. از همین رو گفته می‌شود پارس‌خودرو به‌عنوان شرکتی که نزدیک به 36 هزار تعهد معوق در محصولات رنو دارد، به‌دنبال جایگزین کردن آنها با خودروهای روسی است.

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top