آغاز به‌کار سامانه الکترونیکی پرداخت عوارض اتوبان‌های کشور از امشب

وزیر راه خبر داد:

آغاز به‌کار سامانه الکترونیکی پرداخت عوارض اتوبان‌های کشور از امشب

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه وزارت راه برای کاهش گره ترافیکی در محورهای مواصلاتی کشور در ایام نوروز، گفت: سامانه الکترونیکی پرداخت عوارض اتوبان‌های کشور از امشب اجرایی می‌شود.

محمد اسلامی عصر امروز در حاشیه افتتاح عملیات چهاربانده کردن محور هراز، اظهار داشت: امروز در سفر به مازندران، 9 کیلومتر از محور هراز بازگشایی شده است و باقیمانده مسیر اقدام مهمش سه پل بوده که این سه پل 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم پیمانکار طبق زمان بندی این پروژه را در مدت 30 ماهه افتتاح کند.

وی افزود: سال آینده 10 کیلومتر دیگر از محور هراز چهار بانده می‌شود و  تلاش وزارت راه تسریع در 4 خطه کردن محور هراز بوده تا مردم راه ایمن استفاده کنند.

اسلامی با اشاره به اینکه اقدامی که سال 98 به جد پیگیر آن هستیم تکمیل پروژه‌های شریانی است، تصریح کرد: امسال 800 کیلومتر از محورهای کشور تعریض شده و سال آینده200 کیلومتر به ظرفیت آزاد راههای کشور افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه از ساعت 24 امشب سامانه الکترونیکی پرداخت عوارض اتوبان‌ها آغاز و مردم در گیت عوارضی توقف ندارند، افزود: این طرح سیستم پیشرفته ای است که به صورت الکترونیکی ثبت و عوارض الکترونیکی به موبایل راننده اعلام و راننده در ایام نوروز نسبت به پرداخت آن اقدام می‌کند که به صورت پایلوت در نوروز امسال در اتوبان‌های تهران – قم، تهران – ساوه، کرج – قزوین و قزوین – زنجان اجرایی می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی از افزایش افزایش ناوگان حمل و نقلی در ایام نوروز خبر داد و گفت: مجوزهای پرواز هواپیمایی را در نوروز افزایش دادیم و  14500 دستگاه اتوبوس مردم را در این ایام سرویس می‌دهند.

اسلامی با بیان اینکه دو پروژه راه آهن از پردیس به لاریجان  و قطار سریع السیر در برنامه وزارت راه برای کاهش سفر از تهران به مازندران بوده است، افزود: وزارت راه، شرکت راه آهن را متعهد کرد تا نسبت به انتخاب قطار ایمن، سریع السیر و با کیفیت با طی 20 دقیقه مسیر تهران به آمل در سریعترین زمان ممکن اقدام کند.

وی بیان کرد: راه اندازی ترن از تهران به آمل و نوار ساحلی مازندران از پروژه‌های ملی و ردیف دار مصوب است و هدف اصلی ما در این پروژه این بوده سرعت دسترسی را افزایش و مدت سفر را کاهش تا مردم سفر ایمن داشته باشند.

اسلامی با بیان اینکه 14 هزار راهدار در سطح کشور آماده خدمت به مردم در سفرهای نوروزی هستند، گفت: از مردم می‌خواهیم شتاب زدگی نکنند و نوروز را که با ایام ولادت امام علی (ع) آغاز می‌شود  به کام خود  و خانوادهشان شیرین داشته باشند.

وی گفت: برای نوروز 98 پیش بینی افزایش سفرهای درون کشور را داریم و با تعامل انجام گرفته دستگاههای خدمات سفر، تلاش داریم را برای مردم سفر خوبی داشته باشیم.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top