نمودار صعودی تولید دو خودروساز کشور

نمودار صعودی تولید دو خودروساز کشور

شرکت‌های سایپا و پارس‌خودرو اطلاعات مربوط به تولید یک‌ماهه خود منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۷ را در سایت کدال سازمان بورس منتشر کردند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده شرکت‌هایسایپا و پارس خودرو به ترتیب 31 هزار و 601 دستگاه و 9 هزار و 500 دستگاه از انواع محصولات خود را در بازه زمانی ذکر شده در خطوط تولید خود تکمیل کرده‌اند. این میزان تولید به ترتیب نشان دهنده رشد تولید 45 و 5/ 15 درصدی این دو شرکت نسبت به بهمن ماه است.

محصول پراید بیشترین سهم از سبد تولید شرکت سایپا را در آخرین ماه از سال گذشته به خود اختصاص داده است. این شرکت توانسته طی اسفندماه پارسال 15 هزار و 459 دستگاه انواع پراید تولید کند. این میزان تولید به نسبت بهمن ماه 97، رشد 8/ 54 درصدی را نشان می‌دهد. تیبا دیگر محصول شرکت سایپا نیز در اسفندماه به نسبت بهمن پارسال رشد 6/ 46 درصدی را تجربه کرده است. در اسفند گذشته 13 هزار و 630 دستگاه تیبا در شرکت سایپا تولید شده است.  در حالی که سراتو و آریو دو محصول مونتاژی سایپا در بازه ذکر شده به نسبت یازدهمین ماه از سال گذشته به ترتیب رشد 56 درصدی و 8/ 0 درصدی را ثبت کرده‌اند،چانگان دیگر محصول مونتاژی این خودروساز با افت تولید 7/ 49 درصدی در بازه زمانی ذکر شده، روبه‌رو بوده است.

آمار ارائه شده توسط شرکت پارس خودرو اما حکایت از افت تولید 3/ 20 درصدی خانواده رنو و 5/ 77 درصدی محصولات برلیانس دارد. بر این اساس در اسفندماه گذشته، 2 هزار و 506دستگاه محصولات رنو و همچنین 207 دستگاه انواع برلیانس در این شرکت تولید شده است. به‌رغم افت تولید رنو و برلیانسهمان‌طور که اشاره شد پارس‌خودرو در اسفندماه نسبت به ماه پیش از آن رشد تولید داشته است. آنچه سبب شده تا آمار تولید شرکت پارس خودرو در اسفندماه نسبت به بهمن ماه افزایش تولید را نشان دهد، افزایش مونتاژ خانواده پراید در این شرکت است. در اسفند گذشته مونتاژ پراید در پارس خودرو رشد 63درصدی را نشان می‌دهد.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top