نحوه ثبت‌نام‌ در سامانه الکترونیکی اخذ عوارض آزادراهی

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها تشریح کرد :

نحوه ثبت‌نام‌ در سامانه الکترونیکی اخذ عوارض آزادراهی

‌‌۳۰هزار تومان جریمه عدم پرداخت

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها با بیان اینکه کاربران جاده‌ای می‌توانند از طریق سایت‌های www.nspay.ir و www.aaniro.com در سامانه الکترونیکی اخذ عوارض آزادراهی ثبت‌نام کنند، گفت: تا ۴۸ ساعت پس از عبور از آزادراه، امکان پرداخت عوارض وجود دارد.

محمدحسین میرشفیع‌ معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور   درباره جزئیات الکترونیکی شدن اخذ عوارض آزادراهی، اظهار داشت: موضوع الکترونیکی‌شدن اخذ عوارض آزادراهی از 28 اسفندماه 97 در چهار آزادراه عملیاتی شد.

میرشفیع‌ ادامه داد: هم‌اکنون در آزادراه‌های تهران-قم، تهران-ساوه، کرج-قزوین و قزوین-زنجان اخذ عوارضی کاملا به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، پلاک‌ها با دوربین‌های مربوطه خوانده می‌شود و کاربر نیازی به توقف ندارد و به هیچ وجه دریافت نقدی هم وجود ندارد.

وی اظهار داشت: کاربران آزادراهی می‌توانند با مراجعه به آدرس‌های اینترنتی https://www.nspay.ir و http://www.aaniro.com نسبت به آگاهی بیشتر در این‌باره و ثبت‌نام از طریق شماره پلاک خودرو، شماره تلفن همراه و درج شماره حساب بابت کسر عوارض آزادراهی، اقدام کنند.

میرشفیع‌ اضافه کرد: همچنین اپلیکیشن‌هایی نیز در این‌باره معرفی شده است که کاربران می‌توانند با نصب آن در تلفن همراه خود و معرفی پلاک خودرو و شماره حساب، نسبت به ثبت‌نام پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی اقدام کنند.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بیان کرد: بدین ترتیب کاربران با تعریف کیف پول الکترونیکی‌ و به صورت مستقیم شماره حساب خود را به سیستم الکترونیکی عوارض آزادراه متصل می‌کنند و هنگام عبور از محل عوارضی آزادراه‌ها و پس از شناسایی پلاک، به طور اتوماتیک هزینه عوارضی از حساب آنها کسر می شود.

میرشفیع اظهار داشت: همچنین «تگ‌هایی» که پیش از این بابت پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی در بانک مسکن فروخته می‌شد، دارای اعتبار است که آن را به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض متصل کرده‌ایم.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بیان کرد: با این حال بهترین روش برای ثبت‌نام، مراجعه به سایت‌های مذکور است‌، اما کسانی که پیش از این تگ‌های بانک مسکن را هم خریداری کرده‌اند مشکلی ندارند و این تگ‌ها به سیستم الکترونیکی اخذ عوارض متصل است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر موضوع اخذ عوارض به صورت الکترونیکی ‌در چهار آزادراه مذکور از 28 اسفندماه آغاز شده و در حال اجرا است، کاربرانی که از این چهار آزادراه عبور کرده‌اند ‌تا بیست و چهارم فروردین‌ماه 98 مهلت دارند نسبت به ثبت‌نام و پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی اقدام کنند و اگر پرداخت انجام نشود، مبلغ 30 هزار تومان جریمه خواهند شد.

میرشفیع یادآور شد: در آدرس‌های اینترنتی و ‌اپلیکیشن‌های معرفی شده در این‌باره امکان استعلام بدهی و شارژ کیف پول برای صاحبان خودرو وجود دارد‌

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه مهلت پرداخت عوارض آزادراهی در سیستم الکترونیکی،از این پس 48 ساعته خواهد بود، اضافه کرد: در فروردین‌ماه استثنائاً تا 24 فروردین مهلت دادیم تا مردم در ایام نوروز با مشکلی مواجه نشوند.

‌میرشفیع بیان کرد:در اردیبهشت‌ماه نیز آزادراه‌های ‌تبریز-زنجان و قزوین-رشت نیز ‌به سیستم الکترونیکی اخذ عوارض تجهیز می‌شوند. پیش‌بینی می‌شود تا اواسط تابستان ‌سیستم اخذ الکترونیکی عوارض در همه آزادراه‌های کشور به اجرا در ‌آید.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: حذف پرداخت نقدی و پول فیزیکی در محل عوارضی آزادراه‌ها و تسهیل پرداخت عوارض، کاهش توقف خودرو‌ها، کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت، کاهش تخریب آسفالت در محل توقف دروازه‌های عوارض ناشی از ترمز و صرفه جویی در استهلاک خودرو، از مزایای اجرای سامانه الکترونیکی اخذ عوارض آزادراهی محسوب می‌شود..

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top