امیدی برای آزادسازی واردات خودرو نیست

یک کارشناس خودرو مطرح کرد:

امیدی برای آزادسازی واردات خودرو نیست

یک کارشناس در خصوص واردات خودرو در سال۹۸ اظهار کرد: دولت در حوزه ممنوعیت واردات خودرو به لحاظ کنترل منابع ارزی به شدت تاکید دارد و از همین رو نمی‌‌توان به آزادسازی واردات در سال جاری چندن امیدوار بود.

فربد زاوه راهکار دولت برای کنترل ذخیره ارزی کشور با ممنوعیت واردات خودرو را نامناسب دانست و افزود: دولت به جای کنترل نرخ ارز با سازوکار قیمت تصمیم بر کنترل نرخ با ممنوعیت واردات گرفته که متاسفانه اقدام درستی نیست، هرچند به اعتقاد من اگر واردات خودرو با محدودیت باز شود مجددا منجر به فساد بزرگی خواهد شد بنابراین بهتر است این ممنوعیت ادامه دار باشد تا اینکه دو سال آینده شاهد سردرآوردن سلطان خودرو باشیم.

زاوه به عدم تعیین تکلیف خودرو‌های دپو شده در گمرک توسط دولت اشاره کرد و گفت: به استناد گفته‌های انجمن واردکنندگان خودرو، تنها 200دستگاه خودروی وارداتی از گمرکات خارج شده که این نشان از اصرار دولت بر مشخص شدن منشا ارزی خودروهای وارداتی دارد، لذا با این وجود انتظار نمی‌رود دولت بر آزادسازی و یا ترخیص خودرو‌های وارداتی از گمرک در سال98 تن دهد.

او همچنین تاکید کرد: به طور حتم آزادسازی واردات بخشی از کسری بودجه 98 را از طریق اخذ عوارض و تعرفه از بین خواهد برد، بنابراین ضرورت دارد تا مسئولان بررسی دقیقی در رابطه با درآمد حاصل از واردات و ارزبری آن انجام دهد.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top