مقامات قضایی به تخلفات خودروسازان ورود کنند

رئیس کمیسیون صنایع و معادن:

مقامات قضایی به تخلفات خودروسازان ورود کنند

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به دلایل مشکلات موجود در خودروسازی گفت: مشکلات خودروسازی ناشی از مدیریت دولتی این صنعت است زیرا در صنایعی که مدیریت دولتی وجود داشته و بخش خصوصی دخالتی در اداره امور ندارد مشکلات هر روزه بیشتر می‌شود.

عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت خودروهای پیش فروش شده، گفت: رفع مشکل خودروهای پیش فروش شده پروسه‌ای دارد که باید در دولت مورد بررسی قرار گیرد و با اتخاذ نظر مثبت بانک مرکزی راهکاری برای حل مشکل مردم تدوین شود.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: خودروهای پیش فروش شده 2 نوع هستند؛ نخست خودروهایی که خط تولید آنها در کشور فعال است، افرادی که این خودروها را پیش خرید کردند نگران نباشند چراکه خودروی خریداری شده به آنها تحویل داده می‌شود.

وی اظهار کرد: گروه دوم خودروهای پیش فروش شده، محصولاتی هستند که در حال حاضر به دلیل خروج شرکای خارجی امکان تولید در ایران را ندارند. حل این مشکل در گروی همکاری دولت و بانک مرکزی است چراکه خودروسازان به تنهایی نمی‌توانند این مشکل را حل کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به دلایل مشکلات موجود در خودروسازی، خاطرنشان کرد: مشکلات خودروسازی ناشی از مدیریت دولتی این صنعت است. در صنایعی که مدیریت دولتی وجود داشته و بخش خصوصی دخالتی در اداره امور ندارد -مانند ذوب آهن- مشکلات هر روزه بیشتر می‌شود.

اکبریان با بیان اینکه تحریم‌های سنگینی که طی 15 سال گذشته به کشور تحمیل شده یکی از اصلی ترین دلایل مشکلات صنعت خودروسازی است، تصریح کرد: در صورتی که آمریکا خودروسازی آلمان، کره، ژاپن و ... را تحریم کند این کشورها نیز نمی‌توانند بیش از چند ماه به حیات خود ادامه دهند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خودروسازی‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شود، ادامه داد: دولت باید برای حل مشکلات خودروهای پیش فروش شده که خط تولید آنها در داخل متوقف شده است تدابیر ویژه‌ای بیاندیشد چراکه این پیش‌فروش‌ها، بدون پیش‌بینی و در نظر گرفتن احتمال اعمال تحریم‌ها انجام گرفته است.

اکبریان با بیان اینکه باید با افرادی که بدون توجه به احتمال اعمال تحریم خودرو پیش فروش کردند، برخورد شود، گفت: مقامات قضایی باید با افرادی که مجوز پیش فروش خودرو صادر کردند و کسانی که پیش فروش انجام داده‌اند برخورد کند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دولت، خودروسازان و مجلس باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا مشکل مردم حل شود.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

بر چسب ها :

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top