هزینه‌های خودروسازان براساس ریال است اما قیمت گذاری‌ بر اساس دلار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

هزینه‌های خودروسازان براساس ریال است اما قیمت گذاری‌ بر اساس دلار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه هزینه‌های خودروسازان براساس ریال است اما قیمت‌گذاری‌ بر اساس دلار گفت: وزیر صمت باید پاسخ‌گوی قیمت‌های لحظه‌ای در بازار که مشخص نیست چه کسی تعیین‌کننده آن است باشد.

حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به التهابات بازار خودرو و افزایش قیمت آن، گفت: بیشتر کالاهایی که در کشور به بهانه نوسان ارز، تفاوت نرخ پیدا کرده‌اند در حقیقت هیچ ارتباطی با قیمت ارز نداشته است.

وی افزود: مدیران ایران خودرو و سایپا گفته‌اند که 90 درصد قطعات سمند و پراید تولید داخل است لذا قیمت‌های لحظه‌ای بازار خودرو که مشخص نیست چه کسی نرخ‌ها را تعیین می‌کند به هیچ وجه پذیرفته شده نیست و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت باید پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: مبنای تعیین قیمت خودرو در بازار چیست و کیست که بر همین اساس عرضه خودرو صورت می‌گیرد؟ آیا می‌توان سقفی برای نرخ بازار آزاد تعیین کرد؟ در سالیان گذشته نرخ و قیمت خودرو را برای یک سال تعیین می‌کردند و تکلیف سازنده و خریدار مشخص بود.

وی اظهار داشت: عرضه خودرو توسط خودروسازان در بازار قطره چکانی است و اگر این عرضه صورت نگیرد التهاب ایجاد می‌شود که باید نهادهای نظارتی به این تخلف ورود کنند.

وی تصریح کرد: اگر کارخانه‌های خودروسازی قطعات خود را با دلار و قیمت‌های بازار آزاد خریداری کنند افزایش قیمت روزانه مبنا دارد ولی هزینه‌های خودروسازی‌ها براساس ریال بوده و این افزایش قیمت که دربازار خودرو به وجود آمده قابل پذیرش نیست.

نماینده مردم فلاورجان با بیان اینکه از زمانی که شورای رقابت حذف شد و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کم فروغ شده التهابات بازار خودرو ایجاد شد که به همین دلیل باید وزیر صمت پاسخگوی شرایط کنونی باشند.  ضمن اینکه مجلس باید از جایگاه نظارتی خود به این موضوع ورود کرده و جلوی این نابسامانی که حد و حدودی نداشته را بگیرد.

موسوی لارگانی گفت: چرا باید قیمت پراید در بازار آزاد به حدود 55 میلیون تومان برسد؟ در حالی که کیفیت نسبت به گذشته افت شدیدی پیدا کرده است.

تلگرام 4چرخ برای درج آگهی خودرو، اطلاع از جدیدترین قیمت ها ، شرایط فروش و اخبار بازار خودروی ایران به بزرگترین کانال خودرویی تلگرام 4چرخ بپبوندید

 جهت دریافت آخرین اخبار از طریق اینستاگرام صفجه 4چرخ را دنبال کنید

بر چسب ها :

هیچ نظری برای مطلب مورد نظر ثبت نشده است.

ارسال دیدگاه


ثبت آگهی

Top